Decentralizované směnárny - co nabízí a proč je využívat?
2023-06-04, 10:00–10:45 (Europe/Prague), 🏛️ Klenbový sál

Problémy mnoha centralizovaných projektů jako FTX či Celsius v roce 2022 způsobily značné zvýšení pozornost světa decentralizovaných financí. A tento trend díky regulátorům hrozícím zpřísněným dohledem nad kryptoměnami jen pokračuje. Dokáže ale DeFi nahradit potřeby uživatelů centralizovaných platforem, konkrétně centralizovaných burz? A co naopak nabízí navíc?


Na přednášce si rozebereme možnosti decentralizovaných směnáren (DEX) i jejich rizika. Mimo jejich praktického fungování se podíváme zejména na jejich srovnání s centralizovanými platformami, a proč stojí za to jim věnovat pozornost. Blíže se podíváme nejen na decentralizaci a s ní spojené výhody typu anonymity (a její úskalí) či bezpečí, ale i na obchodování nových nízce kapitalizovaných kryptoměn a další ziskové příležitosti, které DEXy nabízí.


Content in English / Obsah v angličtině 🇬🇧 – no Difficulty (obtížnost)

pro začátečníky

Tagy (klíčová slova)

DeFi, DEX, decentralizace, decentralizované finance, decentralizované směnárny

Věnuji se zejména dlouhodobým analýzám a spekulacím na základě fundamentu. Na kryptoměnách se snažím nalézat a obchodovat ty nejnovější technologické i marketingové trendy. Poslední léta se poté zaměřuji zejména na decentralizované finance a možnosti, které tato revoluční oblast nabízí.