Investice - kam, kdy, jak, proč
2023-06-03, 15:30–16:45 (Europe/Prague), 🍎 Rajská zahrada


Content in English / Obsah v angličtině 🇬🇧 – no Difficulty (obtížnost)

pro začátečníky

Tagy (klíčová slova)

investice

Momentálne CEO spoločnosti Defineer, Autor knihy Coinstory, Spoluzakladatel Paralelna Polis a Blockchain Slovakia, exCTO Fumbi, Prednášajúci na Slovenskej Technickej Unvierzite v Bratislave,

This speaker also appears in:

Lukáš Kovanda, Ph.D., je český ekonom a autor ekonomické literatury. Působí jako hlavní ekonom Trinity Bank. V letech 2020-2022 byl členem Národní ekonomické rady vlády, která se zaměřovala zejména na boj s ekonomickými důsledky šíření onemocnění COVID-19. Je činný také jako socioekonomický analytik při Organizaci spojených národů (OSN). Analyzuje a komentuje makroekonomická témata, investice i nové fenomény typu sdílené ekonomiky, kryptoměn či fintechu. Sleduje vývoj (geo)politické a ekonomické situace ve světě a v České republice.

Přednáší na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Je členem vědeckého grémia České bankovní asociace. Vydal dva sborníky rozhovorů (nejen) s laureáty Nobelovy ceny za ekonomii. Je autorem behaviorálně-ekonomických knih Proč je vzduch zadarmo a panenství drahé a Proč si ženy přitažlivost koupit nemohou, a muži ano, které vyšly i na Slovensku. Společně s Evženem Korcem vydali knihu Koupě bytu pod lupou aneb Jak úspěšně vybrat, financovat a koupit byt.

Běhá dlouhé tratě, úspěšně absolvoval třeba i newyorský maraton.

This speaker also appears in:

Hlavní analytička CYRRUS, a. s.

Matematik, podnikatel a hráč pokeru. Podle žebříčku profesionálních hráčů pokeru The Hendon Mob je historicky nejúspěšnějším Čechem v této hře. Kromě pokeru se věnuje hlavně své datově-analytické firmě Ematiq a svému esportovému klubu Entropiq.