Základy investování do kryptoměn
2023-06-03, 10:30–11:45 (Europe/Prague), 📚 Knihovna

Zajímá tě krypto a chceš si nějaké koupit. Jenže nevíš, jak na to?
Coinmate ve spolupráci s Holky v kryptu realizují workshop pro začátečníky, kteří se chtějí dozvědět více o tom, jak fungují kryptoměny a co vše investování do krypta přináší.
Zjistíš, co investování do kryptoměn obnáší, jak krypto vlastně funguje, jak krypto nakoupit a co s ním pak dělat?


ZÁKLADY INVESTOVÁNÍ DO KRYPTOMĚN A JAK NA KRYPTOMĚNY, BEZPEČNĚ A PRAKTICKY

2 workshopy pro úplné začátečníky, kteří chtějí rozumět kryptoměnám. A možná si rovnou zkusit koupit Bitcoin.

Spojili jsme síly s Coinmate, nejstarší českou kryptoměnovou burzou v Česku, abychom vám v necelých 3 hodinách předali ty nejdůležitější informace, které o kryptoměnách musíte vědět. Nutné základy, ale i nástavba ve formě digitální bezpečnosti, brouzdání se bitcoinovým blockchainem, přehledem, kde krypto držet a jak fungují platby.

Z workshopu odejdete s uceleným přehledem o kryptoměnách, především o Bitcoinu. Zjistíte ale také jaké jsou rozdíly mezi kryptoměnami.
Probírat budeme:
proč už v dnešní době nestačí držet peníze jen na spořícím účtě
na jakých principech kryptoměny fungují a jaké mají vlastnosti
co je to ten blockchain, Bitcoin, krypto peněženka a jak fungují platby
kde kryptoměny bezpečně držet, co je to seed a kde kryptoměny nakupovat
jak vypadají krypto scamy a jak se vyvarovat phishingu (nejen v kryptu)

Účastníci workshopu dostanou krypto slovník od Coinmate 💙 a crypto handbook od Holek v kryptu 🧡. A jeden tajnej dárek k tomu.

Sobota 3.6.
10:00-11:30 Základy investování do kryptoměn
11:30-12:45 Jak na kryptoměny, bezpečně a prakticky

Neděle 4.6.
13:00-14:30 Základy investování do kryptoměn
14:30-16:00 Jak na kryptoměny, bezpečně a prakticky

Holky v kryptu jsou malá iniciativa, ale s velkými cíli - pomáhat zájemcům rozumět kryptoměnám. Vysvětlujeme, jak se používají, jak je bezpečně uchovávat a proč krypto nejde ignorovat.
Máme zkušenosti s kryptoměnami už od roku 2013 nebo jsme s nimi v rámci projektů pracovaly. Tvoříme vzdělávací obsah, workshopy, meetupy a spoluorganizujeme UTXO konferenci.

Víte, jak vznikl Coinmate? Dva “týpci” hodně brzo po vzniku Bitcoinu zaujal natolik, že jeli na jeden z prvních větších meetupů o Bitcoinu až do samotné Ameriky. Tam prodávali pivo za Bitcoin :) Brzy na to pomáhali ostatním Bitcoin nakoupit až vznikl Coinmate. Na trhu jsou z českých burz nejdéle, poskytují českou podporu a nákup kryptoměn za české koruny. Takže zbytečně nepřijdete o poplatky při převodu měn.


Content in English / Obsah v angličtině 🇬🇧 – no Difficulty (obtížnost)

pro začátečníky

Tagy (klíčová slova)

bitcoin, základy

O Bitcoinu jsem se dozvěděl ve 2011 a od té doby mě nepřestal fascinovat. Posouvat jeho myšlenky dále ale není jednoduché. Vysvětli "proč Bitcoin?" během pár minut, fakticky není možné. Abych podpořil adopci kryptoměn, rozhodl jsem se v roce 2013 budovat Coinmate coby bezpečnou a férovou kryptoburzu. Bitcoin může v budoucnu fungovat jako kotva ve světě nekontrolovatelně rostoucího množství peněz a dluhů. Technologie blockchainu má potenciál změnit finanční trhy a internet.

This speaker also appears in: