Jak na kryptoměny, bezpečně a prakticky
2023-06-03, 11:45–13:00 (Europe/Prague), 📚 Knihovna

  1. workshop pro úplné začátečníky, kteří chtějí rozumět kryptoměnám. A možná si rovnou zkusit koupit Bitcoin.

Spojili jsme síly s Coinmate, nejstarší českou kryptoměnovou burzou v Česku, abychom vám v necelých 3 hodinách předali ty nejdůležitější informace, které o kryptoměnách musíte vědět. Nutné základy, ale i nástavba ve formě digitální bezpečnosti, brouzdání se bitcoinovým blockchainem, přehledem, kde krypto držet a jak fungují platby.

Z workshopu odejdete s uceleným přehledem o kryptoměnách, především o Bitcoinu. Zjistíte ale také jaké jsou rozdíly mezi kryptoměnami.
Probírat budeme:
proč už v dnešní době nestačí držet peníze jen na spořícím účtě
na jakých principech kryptoměny fungují a jaké mají vlastnosti
co je to ten blockchain, Bitcoin, krypto peněženka a jak fungují platby
kde kryptoměny bezpečně držet, co je to seed a kde kryptoměny nakupovat
jak vypadají krypto scamy a jak se vyvarovat phishingu (nejen v kryptu)

Účastníci workshopu dostanou krypto slovník od Coinmate 💙 a crypto handbook od Holek v kryptu 🧡. A jeden tajnej dárek k tomu.
Holky v kryptu jsou malá iniciativa, ale s velkými cíli - pomáhat zájemcům rozumět kryptoměnám. Vysvětlujeme, jak se používají, jak je bezpečně uchovávat a proč krypto nejde ignorovat.
Máme zkušenosti s kryptoměnami už od roku 2013 nebo jsme s nimi v rámci projektů pracovaly. Tvoříme vzdělávací obsah, workshopy, meetupy a spoluorganizujeme UTXO konferenci.


Content in English / Obsah v angličtině 🇬🇧 – no Difficulty (obtížnost)

pro začátečníky

Tagy (klíčová slova)

bitcoin

Že si Bitcoin koupí říkala svému šéfovi už někdy mezi 2015-2017 ještě předtím než vůbec věděla, jak na to. V Polis si pak kupovala první krypto a v rámci projektu Mytitle se zabývala blockchainovými záznamy potvrzující digitální vlastnictví. Strašně ji to chytlo a zaujalo, jak kryptoměny fungují. Na základě článku se jí ozvala Soňa a brzy po vzniku Holek v kryptu se stala jejich součástí. V HvK tvoří content, workshopy, které s holkama spoluvede a organizovala kryptobazar s přednáškami v Polis. Pomáhala organizovat UTXO.

This speaker also appears in: