Algo-trading v kryptu
2023-06-04, 15:45–16:30 (Europe/Prague), 🏛️ Klenbový sál

Jak funguje algoritmické obchodování, market-making a HFT v kryptu? Jaká je zde role market-makerů, poskytovatelů likvidity? Jaké problémy mají DEXy oproti centralizovaným burzám? Jak fungují manipulace trhem nebo insider trading a jak s nimi market-makeři bojují? A mají retailoví tradeři šanci proti institucím?


Úvod do algoritmického obchodování na kryptoměnových trzích z pohledu malého market-makera, poskytovatele likvidity. Probereme co vůbec je market-making, jak funguje mechanika kryptoměnových trhů a co si z toho člověk může odnést pro vlastní obchody. Letmo se podíváme jak algo-trading vypadá technologicky i z pohledu vymýšlení strategií. Platí, že vyděláváte tím, že pro trh přinesete nějakou užitečnou hodnotu, nebo je trh jen soubojem s ostatními? K jakým konfliktům v trhu dochází mezi poskytovateli likvidity a tržními manipulátory nebo insidery? A jak spolupracují market-makeři, vydavatelé tokenů a burzy na zajištění likvidity a stability trhu? Může běžný člověk na obchodování s kryptem vydělat nebo si raději sedět na rukou a HODL? Pohled na trading od člověka, který před třemi lety rozjel one-man-show market making projekt.


Content in English / Obsah v angličtině 🇬🇧 – no Difficulty (obtížnost)

pro pokročilé

Tagy (klíčová slova)

trading, trh, technologie, filosofie

Zakladatel Liquidity Labs, "Python maximalista" a absolvent AI na MFF UK. Před založením svého market-making projektu pracoval v pražské tradingové firmě Quantlane nebo organizoval Korespondenční Seminář z Programování a jeho tábory pro středoškoláky.