7 tipů, jak legálně využít krypto ve vaší firmě
2023-06-04, 10:00–11:15 (Europe/Prague), 📚 Knihovna

Workshop bude zaměřený na 7 nejčastějších způsobů implementace krypta do firmy, jejího podnikání a procesů. U jednotlivých způsobů si vysvětlíme hlavní právní, daňové a účetní souvislosti a projdeme hlavní výhody zavedení krypta pro firmu. Cílem je návštěvníkům poskytnout informace pro vyhodnocení, zda a jak krypto implementovat a na co si dát pozor, aby se firma nedostala do problémů s úřady.


Od vyplácení mzdy v BTC přes přijímání plateb v kryptu až po ukládání přebytečného kapitálu v rámci DeFi aplikací. Projdeme si 7 nejčastějších způsobů, jak můžete využít krypto ve vaší firmě. U jednotlivých způsobů se podíváme na hlavní výhody a nevýhody pro vaší firmu. Dále si vysvětlíme právní, daňové a účetní souvislosti každého z řešení, které musíte nutně znát, aby se vaše firma nedostala do problémů s úřady. Po workshopu budete umět vyhodnotit, jak a proč krypto do vaší firmy legálně implementovat.


Content in English / Obsah v angličtině 🇬🇧 – no Difficulty (obtížnost)

pro začátečníky

Tagy (klíčová slova)

adopce #regulace #daně #právo #firma

Jaroslav je expertem na businessové právo a daně v poradenské společnosti SimpleTax&Law (smpl.cz) a fanoušek krypta. V kryptu se zaměřuje na právní pomoc se strukturováním krypto projektů, s investicemi do krypto startupů a akvizicemi firem. Klientům také pomáhá s adopcí kryptoměn do jejich firem a podnikání. Mimo svět krypta se zaměřuje na právní ochranu majetku firmy, strukturaci podnikání, fúze a akvizice a právo ve venture kapitálu.