Konec kryptopeněženek
2023-06-04, 12:30–13:00 (Europe/Prague), 💡 Lustrový sál

Proč jsou peněženky špatné UX a musíme se jich rychle zbavit. Jak jsme se dostali do této situace a proč to většině komunity nevadí. Ukážu první vlaštovky web3 aplikací pro běžné lidi a jaká vidím možná řešení, ale nepůjdu do hloubky protokolů (EIP).


Spousta mých kamarádů, fandů Blockchain technologií, se teď dívá s nedůvěrou na svět AI, který nám ukradl tu nálepku blyštivé technologie do které investoři cpou peníze a mluví se o ní jako o budoucnosti lidstva. Muselo se to stát. Za celou dobu co Blockchain existuje jsme nevyrobili nic užitečného pro běžné lidi. Největší užitnou hodnotu Blockchain technologií má pořád transfer peněz z bodu a do bodu b. Kromě naprostého nepochopení toho, jak funguje vývoj produktů, který vidím u většiny web3 firem je to ještě problém peněženek. I těm, kdo jsou ochotni web3 aplikaci zkusit házíme pod nohy ne klacky, ale nože od sekačky na trávu v podobě krypto peněženky.
Chci mluvit o tom, jak jsme se do tohoto bodu dostali, proč ho spousta lidí okolo Blockchainu nepovažuje za problém a jaké máme možnosti řešení. Ukážu vám na konci i tři aplikace, které to dělají dobře a jaká je z toho cesta ven.


Content in English / Obsah v angličtině 🇬🇧 – no Difficulty (obtížnost)

pro začátečníky

Tagy (klíčová slova)

Wallet, Ethereum, smartcontract

Nerd, software engineering manager, Blockchain fan and lifelong builder.