Jak na výpočet zdanění kryptoměn v nástroji WhaleBooks
2023-06-03, 18:00–19:15 (Europe/Prague), 📚 Knihovna

Teorie zdanění kryptoměn doplněná o praktické ukázky českého nástroje WhaleBooks.com. Dozvíte se, jak spočítat daňové přiznání z kryptoměn pro fyzické osoby. Právnické osoby získají možnost práce s účetní osnovou a zaúčtování transakcí do účetního software.


Vlastníte kryptoměny a řešíte, jak je správně zdanit? Projdeme nastavení a funkčnost českého nástroje WhaleBooks.com. Ukážeme si možnosti sledování výkonu vašeho portfolia a jak reportovat podklady pro daňové přiznání fyzických osob. V případě právnických osob si povíme stručnou teorii a prakticky si ukážeme, jaké jsou možnosti zaúčtování transakcí přímo do účetního software.


Content in English / Obsah v angličtině 🇬🇧 – no Difficulty (obtížnost)

pro začátečníky

Tagy (klíčová slova)

kryptoměny, daně, daňové přiznání, účetnictví

Produktový a projektový manažer krypto účetního software WhaleBooks.
Od roku 2021 se plně věnuji adopci kryptoměn do běžného života. Především jejich zdanění a související legislativě. V roce 2013 jsem spoluzaložil kreativní agenturu AKUMULÁTOR.digital a vedl tým návrhu a vývoje webových aplikací v cloudu AWS.
Mým cílem je pomáhat svému okolí s komplexními cíl. Nejvíce mě přitahuje inovace, kreativní a týmová spolupráce, spokojenost zákazníků a samozřejmě snadný výpočet daně z krypta.