Umění a kreativita v éře NFT, AI, Metaverse a Web 3.0
2023-06-03, 16:45–18:00 (Europe/Prague), 🍎 Rajská zahrada

Jak nové technologie zasahují do umění a vnímání samotné podstaty kreativity? Umělá "Inteligence" se učí z obrazů a fotografií umělců z celého světa a přináší neuvěřitelné nástroje pro nový typ tvorby. Virtuální realita umožňuje se hlouběji ponořit do příběhu a prozkoumávat nové digitální světy. Blockchain a NFT vytvořily nekonečný prostor pro sdílení umění.


Jsme skutečně na počátku decentralizace a demokratizace tvorby umění? Čtyři profesionálové se z odlišných perspektiv podívají na téma budoucnosti umění ve světě nových technologií. Jana Kubátová za NFT & Web3 (Here/After The art, The Divergents NFT, NFTense), Julie Šislerová (Holky v Metaverse, Brainz Immersive) za AR/VR a Metaverse, diskuzi povede Jan Brukner - idea maker a digitální tvůrce (Idea Visualize) a čtveřici speakerů uzavře vizuální umělec PosterLad. Ten se ve světě proslavil svými artovými plakáty, jejich animované verze v podobě NFTs oslovují sběratele na SuperRare.


Content in English / Obsah v angličtině 🇬🇧 – no Difficulty (obtížnost)

pro začátečníky

Tagy (klíčová slova)

NFT,AI,AR,VR,metaverse, NFTart,web3

Julie is a business consultant for all things metaverse, NFT and Web3 related. Always passionate about connecting marketing with new technologies as well as facilitating collaboration and networking among XR professionals, she recently decided to help brands navigate the Web3 world. Julie co-founded one of the first VR arcades in the Czech Republic and produced a variety of AR & VR experiences at award-winning creative studio Brainz Immersive. She is the founder of the Holky v Metaverse (Women in the Metaverse) community, where she strives to connect, empower and educate women interested in immersive tech while also being a mom.

This speaker also appears in:

Jana vystudovala Arts management. V letech 2008 - 2015 realizovala na 50 solo a kolektivních výstav českých a slovenských umělců pod vlastní NGO Inter-Art. Šest let působila jako projektová manažerka a copywriterka v kreativních digitálních agenturách. Poslední dva roky se věnuje rozvoji web3 a uměleckým NFT projektům jako např. The Divergents a Here/After The Art, a své know-how předává firmám se zájmem vstoupit do světa NFT a web3.

This speaker also appears in:

Jan se pohybuje ve filmovém průmyslu a 3D virtuálních světech více jak 20 let. Vedle komerční tvorby a spolupráce s řadou studií a reklamních agentur, se deset let věnoval výuce 3D animace na umělecké škole Václava Hollara. Zajímá se o inovativní nástroje a alternativní technologie, které se snaží zapojovat do reálné audiovizuální produkce. V současnosti pracuje také jako režisér v nově vznikajícím ateliéru IDEA VISUALIZE, kde se zaměřuje na vizualizaci nápadů a kreativní multimediální produkci.

PosterLad je projekt digitálního umělce Vratislava Pecky. Své práce vystavoval na mnoha místech v různých koutech světa, jeho NFT tvorba byla pak vystavena i na několika virtuálních a NFT výstavách, naposledy na NFTNYC nebo v pařížské aukční síni FauveParis. Projekt byl oceněn několika mezinárodními designovými cenami. Na konci roku 2020 byl přijat na platformu SuperRare. Je aktivní jak v tradičním uměleckém světě, tak v prostředí NFT.